czwartek, 24 marca 2011

Szanowni Państwo,
mam przyjemność zaprosić na dwa kolejne wydarzenia, zorganizowane przez Instytut Polski:
- W czwartek, 24 marca o godz. 21 (w praktyce później) w Klubie Control (str. Academiei 19) zapraszamy na trzeci z serii koncertów organizowanych przez Instytut Polski w ramach cyklu New.pl. Po energetycznej Pati Yang i elektryzującym Kino Oko czas na polsko-ukraińskie trio Dagadana, (http://www.youtube.com/watch?v=2AfpIpuVeT0&feature=related) łączące w swojej muzyce elementy jazzu, elektroniki i słowiańskiego folku. Liderem formacji jest Mikołaj Pospieszalski - przedstawiciel najmłodszego pokolenia muzykalnej rodziny z Częstochowy. Bilet kosztuje 20 lei, ale dla Państwa mamy zaproszenia. Proszę o kontakt z Mirelą - telefonicznie lub mailowo (mirela@culturapoloneza.ro) - do jutra wieczorem.

- W sobotę, 26 marca o godz. 21 (raczej punktualnie) zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie filmowo-muzyczne. W Cafe-Teatrze Godot (str. Blănari 14) odbędzie się projekcja obrazu „Szlakiem hańby” – polskiego filmu niemego z 1929 roku, melodramatu sensacyjnego w egzotycznej scenerii - oprócz ciekawej fabuły, film posiada również wyjątkowe walory dokumentalne: zdjęcia przedwojennej Warszawy, Berlina, sceny uroczystości religijnych, żydowski ślub... Pokazowi filmu towarzyszyć będzie muzyka na żywo, skomponowana i improwizowana przez Adriana Konarskiego (autor m. in. muzyki do filmu "Pręgi"), którą pianista wykona wspólnie ze Sławomirem Bernym, perkusistą. (http://www.youtube.com/watch?v=lRIZwYlJ30k) Wstęp: 10 lei. Mamy kilkanaście zaproszeń: proszę o kontakt z Mirelą - telefonicznie lub mailowo (mirela@culturapoloneza.ro) do czwartku wieczorem.

Zapraszam!
-- Tomasz Kluz Koordynator programów/Coordonator de programe Instytut Polski w Bukareszcie/Institutul Polonez din Bucureşti str. Popa Savu nr. 28, sector 1, 011433, Bucureşti, România Tel.: +40 21 22 44 556 Fax: +40 21 22 45 693 e-mail:tomek@culturapoloneza.ro www.culturapoloneza.rotomek.vcftomek.vcf
1 KB Pobierz
YouTube - Filmy wideo z tego e-maila
Odpowiedz
Przekaż dalej

Brak komentarzy: