środa, 13 listopada 2013

Winter Charity Bazaar w Bukareszcie

Drodzy Państwo,

W niedzielę, 8 grudnia br. odbędzie się po raz kolejny Christmas Bazaar (obecnie nazywany Winter Charity Bazaar) organizowany przez International Women Association w Bukareszcie we współpracy z placówkami dyplomatycznymi akredytowanymi w Rumunii.

Podobnie jak w latach ubiegłych Polska będzie miała tam swoje stanowisko. Będziemy sprzedawać produkty przekazane przez sponsorów i ambasadę, polskie słodycze, a także ciasta i potrawy przygotowane przez ochotników. Dochód, za pośrednictwem IWA, zostanie przekazany na działalność organizacji charytatywnych działających w Rumunii.
W roku 2011 udało nam się zebrać kwotę 25 064 RON, złożyły się na nią gotówkowe dotacje sponsorów i dochód ze sprzedaży produktów na kiermaszu świątecznym. Kwota ta dodatkowo została powiększona o darowizny w formie rzeczowej i ostatecznie wyniosła 51 339,6 RON.

Rzeczowe i finansowego wsparcie sponsorów jest oczywiście niezbędne by przedsięwzięcie mogło dojść do skutku. Jednak równie ważne jest zaangażowanie i pomoc osób, które zechcą poświęcić swój prywatny czas na przygotowanie tego wydarzenia.
Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do aktywnego udziału, poza szczytną ideą, jest to też świetna zabawa i okazja do pokazania naszej polskiej społeczności w Bukareszcie od najlepszej strony.

Potrzebujemy ochotników do:
- pakowania towarów, przygotowania ich do sprzedaży;
- przygotowania stoiska w przeddzień kiermaszu, 10.00 - 14.00, 7.12 (ustawianie stołów, dekoracja, przewiezienie produktów do hali ROMEXPO);
- dyżurów na stoiskach w charakterze sprzedawców (dyżur będzie trwał ok. 2 godziny) między 10.00-17.00 w dniu 8.12;
- przygotowania ciast, kanapek ze śledziem przeznaczonych do sprzedaży na stoisku spożywczym;
- udziału w paradzie w strojach narodowych (w strojach własnych)
- uprzątnięcia stoiska (17.00-19.00, 8.12).

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt ze mną lub z Kasią Rauta (katarzyna.rauta@msz.gov.pl).
Bardzo proszę również o przekazanie maila do osób, których mogło zabraknąć na liście mailingowej

Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Lisiewska-Szczygieł (ewalisiewska@yahoo.com)

Brak komentarzy: